חיטוי קורונה

בימים אלו כשאנו חווים את בהלת הקורונה, עולות שאלות רבות בנושא הטיפול במשטחים וחללי עבודה כגון: חדרי ישיבות, חנויות, אוטובוסים, חדרי אוכל וכד'.

אז הגבילו לנו את התנועה ומספר האנשים שאנו יכולים להיפגש עמם וזה טוב למניעת ההדברה, אך חשוב לא פחות לחטא אזורים משותפים על מנת לצמצם את האפשרות להדברה ממשטחים או איזורים שעשויים להיות נגועים בנגיף.

חברתנו עוסקת מזה שנים בחיטוי חללי עבודה ואולמות יצור בעיקר נגד מה שהעסיק אותנו עד היום – חיידקים כגון סלמונה, ליסטריה ועוד. ופתאום צץ לו שחקן חדש נגיף, ווירוס ולא סתם נגיף – הקורונה הידוע בהדבקה המהירה שלו.

מבחינת הטיפול והחומרים אין שינוי – כך שהניסיון שצברנו במהלך השנים מהווה יתרון עכשיו ביעילות הטיפול.

מדוע דווקא עכשיו?

גל ההידבקויות ההולך וגדל, בין השאר ממפגש בין אנשים מראה לנו שמצד אחד צריך לצמצם מפגש בין אישי ומצד שני לצמצם שהייה באזור חשוד כנגוע בנגיף . הוירוס יכול לעבור מאדם לאדם. דרך דרכי הנשימה של אדם חולה בעיקר בעת שיעול או התעטשות אז  הטיפות המתפרצות יכולות להישאף על ידי אנשים אחרים או להשאר על ציוד ומשטחים. הוירוס יכול להשאר על המשטחים לזמן קצר ואנשים שיהיו במגע עם משטחים אלה ויגעו באפם, עיניהם או פיהם, יכולים להידבק

אז איך זה נעשה?

מכשיר בעל מיכל קיבול המכיל את נוזל החיטוי, המבוסס על אמוניום רבעוני, הידוע כשמיד מיקרואורגניזמים ונגיפים, נזרק לחלל האוויר באמצעות מכשיר הנקרא מערפל. המערפל יודע לקחת את הנוזל ולהופכם לאירוסולים המטפלים בחלל החדר.

מי יכול לבצע?

בעיקרון זו פעולה שאיננה קשורה למדבירים ואין הדבר נאכף על ידי משרד להגנת הסביבה, כי עם ע"י משרד הבריאות. בחברתנו מהנדס כימיה, תברואנים, מהנדס ביוטכנולוגיה ועוד המבצעים את העבודה ביעילות וביסודיות, תוך שמירה על בטיחות.

מה חשוב לדעת?

חשוב לבצע חיטוי על ידי שימוש בחומרים מאושרים לשימוש שלא יפגעו בציוד ובתשתית.

החיטוי עשוי להתבצע במספר דרכים ושיטות כגון עירפול . חשוב מאד לבצע התאמה בין החלל המטופל לחומר החיטוי ושיטת החיטוי וכן הציוד לביצוע האמור.

בנוסף חשוב לדעת שאיזור מטופל עלול להזדהם שוב בנגיף אם יכנס אליו אדם הנושא את הנגיף ומתעטש , למשל.

מהו עירפול?

 שיטת העירפול, (כלומר טיפות נוזל בגודל של מיקרונים מפוזרים לחלל האוויר) באמצעות מערפל הלוקח את הנוזל המכיל את החומר הפעיל ומפזר אותם במרחק לחלל האוויר.

חלל החדר , הקירות, התקרה והרצפה באים במגע עם חומר החיטוי המגיע גם למקומות שיד האדם אינה מגיעה בעת הניקיונות.

בשוק ישנם מספר חומרי חיטוי שונים, חברתנו יודעת לבצע התאמה בין חומר החיטוי לחלל המטופל, תוך שכל החומרים מאושרים לשימוש ויש להם גיליונות בטיחות בהישג יד.

מהם האזורים בהם יש לטפל  כנגד הקורונה?

חדרי ישיבות, אולם כנסים, אוטובוסים, הסעות עובדים, כיתות לימוד, בתי ספר וגנים, משרדים,

מה יקרה אחרי הטיפול?

חומר החיטוי הנזרק לחלל המטופל ישהה שם מספר שעות ויחל (מכוון שכבד מן האוויר) לשקוע ו"לקחת" איתו מיקרואורגניזמים ונגיפים. בגמר תהליך השקיעה האזור יהיה מטופל כנגד וירוסים. יש לנקות במים משטחי עבודה במזון או משטחי אוכל.

לחברת "גל תופסים איכות" יש את היכולת והידע המקצועיים לביצוע קפדני של חיטוי כנגד וירוס הקורונה

כמו כן הננו מבצעים תחקירים אפידמיולוגיים לגילוי מקור הזיהום ולמנוע הישנותו.

לקבלת יעוץ צור קשר עם נציג חברתנו.