הקמת מערכות איכות לתקנים בינלאומיים שונים

במסגרת שירות זה נכין את הארגון לעמידה בדרישות התקנים הבאים:

תקן ISO 9001

מטרות התקן לספק באופן עקבי מוצר העומד בדרישות הלקוח ובדרישות תחיקתיות ישימות והגברת שביעות רצון הלקוח. הדבר נעשה באמצעות יישום אפקטיבי של מערכת ניהול האיכות בארגון, ויישום של תהליכים לשיפור מתמיד של המערכת באמצעות הבטחת התאמה לדרישות הלקוח ולדרישות תחיקתיות ישימות. התקן מעודד אימוץ של גישה תהליכית: יישום של מערכת תהליכים בארגון יחד עם זיהוי תהליכים מרכזיים, יחסי הגומלין ביניהם וניהולם.

תקן HAACP

HACCP Hazard Analysis Critical Control Points  

משמעותו: 'ניתוח סיכונים לנקודות בקרה קריטיות'. זוהי מערכת אשר מזהה, מעריכה, ומבקרת סיכונים  ביולוגיים כימיים פיסיקליים לבטיחות מזון. המטרה הסופית  למנוע ממוצרים שאינם בטוחים להגיע לשוק. חלק מהמדינות אימצו סטנדרט זה כחוק, במדינת ישראל התקן הוגדר כתנאי מקדים לקבלת GMP ממשרד הבריאות וליצואני מוצרים מן החי  שמחויבים ל HACCP וטרינרי המפוקח על ידי השירותים הווטרינרים.

תקן 22,000 ISO \FSSC  

תקן ניהולי המיועד לכל ארגון בכל גודל ובכל שלב בשרשרת המזון. התקן כולל דרישות ניהוליות ותפעוליות מקיפות במטרה להבטיח את בטיחות מוצרי המזון. ארגונים אשר נוטלים חלק בשרשרת המזון הינם חקלאים, יצרני חומרי גלם, יצרני חומרי עזר ותוספים, יצרני מזון ומשקאות, ארגונים הנותנים שירותי אחסון או הובלה ומרכזים לוגיסטיים. כמו כן, התקן מיועד גם לארגונים המשיקים לתעשיית המזון ביניהם:  יצרני אריזות, יצרני חומרי ניקוי וחיטוי ויצרני ציוד לתעשיית המזון.

Global Standard for Food Safety \BRC

תקן  BRC ( British Retailers Consortium)הוא תקן אנגלי של הספקים הקמעונאיים באנגליה. התקן נכתב  בעקבות חקיקת חוק ב 1990 באנגליה, המטיל אחריות על המוכר על בטיחות מוצריו. תקן זה אומץ עם השנים על ידי רשתות השיווק המובילות באירופה והינו קנה מידה ומדד לרמת היערכותו של ארגון, לייצר ולספק מוצרי מזון, חומרי אריזה למזון ומוצרי צריכה (צעצועים, טקסטיל, מוצרים היגייניים) הבטוחים לשימוש לצרכן הסופי. התקן מבוסס על  עקרונות ניהול איכות ובטיחות מזון למוצר.

 Good Manufacturing Practice \ GMP

בעברית תנאי יצור נאותים (תי"נ) והכוונה שהמוצר צריך להתאים לשימושו המיועד. הדבר נכון בתעשיית המזון, התרופות והקוסמטיקה.

GMP – היא סידרה של קווים מנחים כאשר ההגדרה הרשמית היא:

"אותו חלק של מערכת אבטחת האיכות המבטיחה שהמוצרים מיוצרים באופן הדיר (כל פעם באותה דרך ובאותה שיטה)  לאיכות המתאימה לשימוש המיועד להם.

מילות המפתח הן איכות והתאמה לשימוש.

האיכות חייבת להבנות לכל תהליך היצור מתחילתו ועד לסופו, זה פירושו של GMP.

הדבר הראשון שאדם מבחין בו  כאשר הוא נכנס למפעל הפועל עפ"י GMP הוא הרמה הגבוהה של הניקיון והסדר במפעל.

כיום ניתן לזהות איכות כמעט בכל מוצר (מכני, חשמלי, ריהוט או ביגוד,  צעצועים ואפילו רוב מוצרי המזון והמשקאות) כבר ברגע רכישתו, אם איכותו איננה  קבילה ניתן להחליף או לקבל החזר.

התרופות ומזונות רגישים שונים בהקשר זה, לא ניתן להעריך את איכותם לפני השימוש ואנו מקבלים את דבר איכותם מתוך אמון שכך הדבר, ואם לא- עלולות להיות השלכות קשות לבריאות הצרכן.

 

14001 ISO

מערכת ניהול סביבה המשמשת ככלי ניהולי לצרכי ארגון מכל סוג וגודל שהוא, לבקרת השפעת פעילויותיו, מוצריו ושירותיו על הסביבה. 
התקן מבוסס על העיקרון כי שימוש נכון ויעיל בחומרי גלם אשר אינם פוגעים באיכות הסביבה, יתרמו גם לאיכות המוצר וגם לסביבת עבודה בריאה והפקת מוצרים ידידותיים לסביבה.

מערכת ניהול סביבה מפקחת על כל השלבים והתהליכים במערכת משלב הנעת התהליך ועד הספקת מוצר/ שרות מוגמר ללקוח, תוך התחשבות בהיבטים סביבתיים כגון: פליטות מזהמים, שפכים, חומרים מסוכנים, מחזור, חסכון באנרגיה .

מערכת ניהול סביבה מאפשרת גישה מבנית להצבת יעדים ומטרות סביבתיות, להשגתם ולהצגתם כמושגים.