טכנולוג מזון

תעשיית המזון אינה תעשייה שנשארה מסורתית. היום הכל נעשה בעזרת טכנולוגיה מתקדמת גם כאשר מדובר במזון טבעי. משום כך כל טכנולוג מזון חייב להתמקצע בתחום זה כדי לספק פתרונות ותשובות לשאלות שונות שמניעות תעשייה זו. חברת גל תופסים איכות מציעה שירותי טכנולוגיית מזון ובקרה על איכות העבודה שבפסי הייצור של טכנולוגיית המזון מכל סוג. ההתמחות בסוג זה של תעשייה מתוחכמת ורגישה מחייבת ידע רב וניסיון, וזה בדיוק מה שמציעים בחברה אחרי הכשרה רבה, הסמכות וניסיון רחב.

טכנולוג מזון

מדוע נדרש טכנולוג מזון לכל מפעל מזון, ולו גם הטבעי ביותר?

  • ייעול תהליכי הייצור – ההתייעלות בייצור המזון חייבת לקרות על מנת להפוך את העסק לתחרותי בעולם העסקי, ועל מנת שיקרו כמה שפחות תקלות באופן הייצור עצמו. כך יובטח שכל מוצר יהיה איכותי ומתומחר נכון.
  • איכות ובקרה – שמירה על איכות הייצור מחייבת גם ידע וניסיון של ניהול הטכנולוגיה המתקדמת. מכונות הייצור חייבות לספק את המוצר הנכון במקסימום היגיינה ובטיחות מזון ובמינימום תקלות ובעיות. בדיוק לשם כך טכנולוג מזון מתייצב לעבודתו שם.
  • חקיקה ותקינה – על מנת לעמוד בחוקי ייצור המזון ותקינת הבטיחות יש מי שמפקח על כך ודואג שהכל ייעשה כראוי. זוהי עבודת הטכנולוג שמוודא שכל דבר נשמר בהתאם תקינה המחמירה ביותר בתחום המזון.
  • חידושים והתפתחות – יכול להיות שמפעל מסוים רגיל לעשות דברים בצורה מסורתית אבל פחות יעילה. החידושים בטכנולוגיית המזון מהירים ורבים כל כך שיש לדעת כיצד ליישם אותם ולבדוק את מידת התאמתם למפעלכם ולמוצרים.
  • תיאום, ויסות, פיקוח – כל מה שמתואם וזורם דרך צומת קבלת החלטות מקצועיות בלבד חייב לעבור בדיקה שעומדת בתנאי המינימום ומעלה ובסטנדרט האיכות של המפעל.

מה עוד עושה טכנולוג מזון במפעל ?

כאשר אתם מתכננים מוצרים חדשים או רוצים לעבוד על הקיימים ולראות כיצד לייעל את הייצור ולהביא את המוצרים לדרגת איכות גבוהה יותר, זהו איש המקצוע שמספק לכם את כל המענה הדרוש ובעזרתו אתם מתכננים את העבודה, את שכלול הייצור והמכונות, את תכנון המוצרים החדשים ובניית המכונות שלהם. הוא גם האיש שחוקר ומפתח את המוצרים שלכם ומבצע בקרת איכות, כאמור, עד שהוא מוצא את השיטה שמתאימה לכם לייצור המוצר המיטבי ביותר.

שאלה? בירור?

קידום אתרים בישראל קידום אתרים בישראל